Kdo jsme a odkud jsme přišli?


Jmenuji se Maria Patricia Moreno Noriega, původem z Kolumbie, a do České Republiky jsem se přistěhovala v roce 2003 ze Sydney. V Austrálii jsem žila 6 let a jak to již bývá, potkala jsem tam jednoho hocha z podbrské vesničky a nevyhnula se rčení "láska hory přenáší", a ocitla se natrvalo v České republice, ve Vysoké u Příbramě. Během cesty do Vysoké u Příbramě jsem vystudovala Universidad Catolica de Manizales, Kolumbie v oboru bakteriolog a klinický laborant, The International House Worldwide Organisation (IHWO), Austrálie v oboru výuky cizích jazků se zaměřením na španělštinu a dále pak Jazykovou školu hlavního města Prahy, kde jsem se naučila Váš krásný a složitý jazyk. V pracovním životě jsem si vybrala být bakteriologem, což se mi dařilo nejen v Kolumbii, ale i v Austrálii. Bohužel jsem se již tomuto oboru po přestěhování do České republiky nemohla věnovat z legislativních důvodů a tak se zrodila myšlenka výuky španělského jazyka "trochu jinak". Dlouze jsem s manželem přemýšleli jakou odlišnost od konkurence nabídnout a jak plynul čas, tak čím dál více přátel a známých nás přesvědčovalo o tom, že učit se jazyk mohou kdekoliv a s kýmkoliv, ale poznání kultury, zvyků, tradic a ostatního nevšedního co latinsko-americká kultura má nemohou. Toto bylo zrodem myšlenky spojení dvou věci, které bezesporu k sobě patří a připravili jsme osnovy pro interkulturní jazykový kurz španělštiny.
No a tady jsme! Po předchozí dvouleté zkušenosti v Praze jsme otevřeli v roce 2010 učebnu i v Příbrami, v Pražské ulice a je nám ctí říci, že zájem v Příbrami je velký a studenti, kteří u nás interkulturní jazykový kurz španělštiny navštěvují nás utvrzují, že naše rozhodnutí vyučovat trochu jinak bylo správné! Přijďte i Vy ochutnat vůni Latinské Ameriky klidně "hned", dveře u nás jsou vždy otevřené!

                      Na společné setkání se těší
                                                        Maria Patricia Moreno Noriega :)

Náš cíl


Naší vizí je poskytnout studentům studium jazyků a kulturních zkušenosti s použitím komunikativního přístupu v kombinaci se strategickými prvky současných didaktických a pedagogických teorii v celkovém ponoření do kulturního prostředí, které zasazuje jazyk do akvizičního procesu. Kromě toho se snažíme udržet naše role v čele jazykové a mezikulturní studie zejména vytvořením nových programů, rozšířením zařízení, dalším profesním rozvojem našich lektorů a opětovné investice do komunit, které nás podporují.

Navštivte nás na Facebook, kde nás můžete poznat blíže.